11.4 C
Skopje
25.4.2019 - 2:32

Ознака: змија

Шефот на германската дипломатија ги спореди САД со змија

Германскиот министер за надворешни работи, Хајко Мас, побара од Европската унија да се откаже од принципот на едногласно донесување одлуки за да не се...

Исчезната боа пронајдена под мијалник

Боа долга речиси два метра, чие исчезнување предизвика паника во градот Бингамтон во сојузната држава Њујорк, беше пронајдена во кујната на нејзиниот сопственик, скриена...

Лозар каснат од змија

Шеесет и шестгодишен неготинец бил каснат од змија утрово додека работел во лозјето. Лицето примило серум и со службено возило било пренесено во кавадаречката...

По околу седум каснувања од змија годишно во Тиквешко

По околу седум каснувања од змија има во просек за една година  во Тиквешко, тврди хирургот Дано Кулев, кој во изминатите години лекувал дел...