2.8 C
Skopje
20.10.2021 - 6:57

Ознака: змијата

Тероризмот ја менува кожата како змијата

Американскиот противтерористички одговор на нападите од 11 септември во 2001 година постигна значителни успеси, но и катастрофални неуспеси во гонењето на Ал каеда и...