Ознака: злоупотреба на службена положба и овластување

Русковска: Колешката изгледа не сфатила дека е обвинета за злоупотреба на...

Обвинителката Вилма Русковска по завршување на рочиштето за „Рекет”, запрашана за изјавата на Катица Јанева на едно од минатите рочишта кога кажа дека јавноста...