23.8 C
Skopje
27.7.2021 - 4:01

Ознака: злосторници

Ќе ги стигне ли правдата воените злосторници

Долгогодишното одолжување со судските постапки против членови на распуштените албански воени формации, кои избегнуваат да се соочат со правдата, ја отвори и темата колку...

Мас: Во ЕУ нема место за земјите што ги величаат...

Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас, oтворајќи ја меѓународната конференција преку интернет „Младите, миграцијата и демографскиот предизвик на Западен Балкан“, изјави дека договорот...

Се стега обрачот околу воените злосторници

Дваесет години по завршувањето на војната во Косово се отворија некои предмети пред Специјалниот суд за воени злосторства во Косово, кои досега беа ставани...