-5.2 C
Skopje
17.1.2022 - 2:22

Ознака: Злетово

Пријави за четири лица поради несреќа што се случила во рудникот...

СВР Штип поднесе кривична пријава против ДПТУ „Булмак 2016“ ДООЕЛ Пробиштип и А.В. (38) од с.Турско Рудари, пробиштипско, поради постоење основи на сомнение за...

Полицијата ги потврди злоупотребите на злетовскиот банкар

Колкави се вистинскиот број оштетени штедачи и вкупната сума што неовластено им била симната од нивните заштеди, од поштенскиот службеник во Злетово, останува непознато,...

Надлежните институции ќе го истражуваат случајот

ПО ОБЕЛОДЕНУВАЊЕТО НА СЛУЧАЈОТ СО ИСЧЕЗНАТИТЕ ЗАШТЕДИ НА ЗЛЕТОВСКИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ Два дена по обелоденувањето на информациите за постоење индиции за злоупотребите со штедните влогови на...

Злетовскиот „банкар“ ги ограбувал и најблиските роднини

Неуките штедачи, а најголем дел од нив биле пензионери, не можеле да ја забележат измамата, затоа што за нив било доволно тоа што на...

Каде се заштедите на стотина злетовски рудари?

Индициите за злоупотребата на штедните влогови во поштата во Злетово им го сменија животот на злетовци, кои идиличниот и на моменти досаден селски живот...