8.8 C
Skopje
27.11.2021 - 23:59

Ознака: злато

Уапсен крадец во Тетово – од стан одзел златен накит вреден...

Околу полноќ од полициски службеници од СВР Тетово на ул.„180“ во Тетово бил приведен И.Џ.(42) од Тетово, поради сомнение дека на 26.09.2020, во периодот...

Талибанците седат на злато во Авганистан

Милитантната група ископува речиси половина милијарда долари годишно од авганистанската почва и сака да продолжи со ова темпо Автори: Лин О’Донел, Мирвајс Кан Форин полиси Со години,...

Уметник ги пополнува пукнатините на кошаркарскиот терен со злато

Уметникот Виктор Соломон преку својот тековен проект насловен „Литерали балинг“ ги истражува „иконите и тотемите“ на спортот, на кои им додава раскош на неочекувани...

Дали молчењето е злато или насилство?

Формули за успешно живеење Прекин на комуникацијата што трае со денови, па и со недели, не е убаво, но не е ни агресивно однесување, туку...

Русија повеќе заработува од продажба на злато отколку на гас

Приходите на Русија од извозот на злато за првпат ги надминаа приходите од продажба на гас, покажуваат податоците на Федералната царинска служба и Централната...

Мадуро и Гваидо ја почнаа битката за венецуелското злато во Лондон

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро и неговиот противник поддржан од Западот, Хуан Гваидо, почнаа борба за државните златни резерви вредни над милијарда долари кои...

Венецуела почна правна битка за своето злато во Банката на Англија

Венецуела почна правна битка за пристап до златото вредно милијарда долари чувано во Банката на Англија. Венецуела тврди дека парите ѝ се потребни за...

Венецуела сака да ги продаде златните резерви?

Венецуела побара од Банката на Англија да продаде дел од резервите на злато коишто јужноамериканската земја ги чува во трезорите и парите да ги...

Бизнис – инфо

„Бритиш ервејс“ привремено отпушта 36.000 работници Воздухопловната компанија „Бритиш ервејс“ привремено ќе отпушти 36.000 вработени поради негативните последици од ширењето на коронавирусот, најави Би-би-си. Компанијата постигна...

Павлов утре се бори за злато

Најдобриот македонски каратист и двократен европски првак во борби Емил Павлов (категорија до 60 кг) утре ќе се бори за златен медал во престижната...