38.8 C
Skopje
5.8.2021 - 15:55

Ознака: златан ибрахимовиќ

Златан Ибрахимовиќ нема да игра на ЕП 2020

Фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, нема да настапи на претстојното Европско првенство откако го повреди коленото минатата недела во дербито на италијанската Серија А...

Нема место за Златан во шведската репрезентација

На шпекулациите околу наводната желба за камбек во шведската репрезентација на Златан Ибрахимовиќ бргу им беше ставен крај, откако селекторот Јане Андерсон јасно кажа...

Златан доби бронзена статуа од 500 килограми во Малме

Шведскиот голгетер Златан Ибрахимовиќ доби статуа пред стадионот во родниот град Малме. Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси денеска свечено ќе ја окрие бронзената статуа со...

Ибрахимовиќ ќе добие статуа од 3 метри и 500 килограми во...

Шведскиот фудбалски интернационалец, Златан Ибрахимовиќ (38), во родниот Малме ќе добие статуа висока 3 метри и тешка речиси 500 килограми. Статуата ќе биде поставена...

Ибрахимовиќ има незавршена работа во МЛС-лигата

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ го продолжи договорот со Лос Анџелес галакси и ќе игра и понатаму во фудбалската МЛС-лига во САД. Ибрахимовиќ порача дека „уште...

Пропаднаа преговорите меѓу Ибрахимовиќ и Милан

Причината за шокантниот пресврт во преговорите меѓу Милан и Златан Ибрахимовиќ е позната. До почетокот на денот се очекуваше Швеѓанецот да потпише со „росонерите“,...

Ибрахимовиќ му кажа „да“ на Милан

Златан Ибрахимовиќ му рече „да“ на Милан! Со оваа вест излезе италијанското издание „Спорт Медијасет“, кое се смета за блиско до „росонерите“, откако медиумот...

Ибрахимовиќ сака да потпише договор со Милан за една и пол...

Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ, води разговори со калчолигашот Милан. Според „Кориере дела Сера“, 37-годишниот Швеѓанец сé уште не се согласил со должината...

Ибрахимовиќ во друштво на Меси и Роналдо во Клуб 500

Поранешниот шведски репрезентативец Златан Ибрахимовиќ (37) стана третиот активен фудбалер што во својата кариера постигнал 500 гола. Во натпреварот од Американската фудбалска лига (МЛС) меѓу...

Мурињо го враќа Ибрахимовиќ во Јунајтед

Златан Ибрахимовиќ може да се врати во Манчестер Јунајтед во јануари, објавија англиските медиуми. Менаџерот на „црвените ѓаволи“, Жозе Мурињо веќе одржал неколку разговори со...