Ознака: Зијадин Села

Села: Албанските административци нема да ги отпуштиме

Зијадин Села и кандидатите за пратеници од коалицијата „Сега е време“ ги посетија населените места во општина Желино. Пред жителите на општината кандидатите ја претставија...

Села и Гаши: Нема согласност за датум за избори

Лидерите на Алијанса за Албанците, Зијадин Села и на Алтернатива, Африм Гаши, посочија дека нема договор на лидерската средба бидејќи СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не...

Села: Нема избори без присуство на набљудувачката мисија на ОБСЕ

Република Северна Македонија не може да си дозволи да одржи избори без присуство на набљудувачката мисија на ОБСЕ-ОДИХР, изјави претседателот на Алијансата за Албаците,...

Села: Изборите ќе се одржат кога ќе има услови, сега водиме...

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села по лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски посочи дека според него, најважниот дел од политиката е здравјето...

Села: Здравствениот систем не е менаџиран како што треба

Зијадин Села, лидерот на Алијансата на Албанците, излезе со најоптимистичка порака по завршувањето на лидерската средба во Владата. - Оваа ситуација ќе помине како и...

Коалиција Села – Гаши: Ќе го победиме Ахмети

Под мотото „Држава за сите“, Алијанса за Албанците на Зијадин Села и Алтернатива на Африм Гаши ќе настапат заедно на изборите, откако денеска и...

Алијансата за Албанците во коалиција со Алтернатива на изборите

Зијадин Села, лидерот на Алијансата за Албанците, денеска изјави дека на предвремените парламентарни избори закажани за 12 април ќе настапат заедно со Алтернатива. Тој...

Алијанса за Албанците ќе испрати понуда за коалицирање со БЕСА и...

Алијансата за Албанците писмено ќе се обрати до БЕСА и Алтернатива за идно коалицирање на предвремените избори. Од нив ќе чекаат одговор во рок...

Села бара јавниот обвинител да биде експерт од странство

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинителство. Тој истакна дека ќе се обидат да интервенираат амандмански...

Села бара предвремени избори

Претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, се противи на носењето закон за СЈО со кој би се заштитиле високите политички функционери во државата...