16.8 C
Skopje
19.10.2021 - 14:33

Ознака: Зијадин Села

Села и Гаши: Пендаровски не отвори уста за монтираните случаи против...

Неприфатливо е претседателот на државата да станува дел од дебата за помилување на терористите од 27 април, преквалификација на делото или слични игри, реагира...

Усогласен договор за законските решенија за стекнување државјанство

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска во Собранието се...

Постигнат напредок за законот за државјанство на средбата во Собранието

До крајот на неделава ќе може да финишираме со законското решение за државјанствата врз основа на анализата што ќе ја направат експертите, истакна премиерот...

Заев, Села и Гаши ќе бараат решение за одблокирање на Собранието

Прашањето за државјанство и одблокирањето на работата на Собранието ќе бидат главни теми на средбата која се очекува денеска меѓу премиерот Зоран Заев и...

Американската амбасадорка до Села и Гаши: Бидете конструктивна опозиција

Американската амбасадорка во земјата, Кејт Брнз разговарала со лидерите на Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши. На својот профил на...

Зијадин Села позитивен на коронавирус

Пратеникот од Алијанса за Албанците, Зијадин Села, објави дека е позитивен на коронавирусот. Тој вели дека состојбата му е добра и дека неколку дена...

Села и Гаши: Албанскиот јазик треба да биде задолжителен за македонските...

Нашата визија за „Држава за sите” е комуникацијата меѓу граѓаните на двете најголеми заедници да биде во таква форма што секој од нив ќе...

Зијадин Села хоспитализиран на Клиниката за кардиологија

Зијадин Села бил хоспитализиран во Клиниката за кардиологија поради болки во градите, соопшти портпаролот на Алијанса за Албанците, Флакрон Беџети. Состојбата на Села е стабилна,...

Села: За настаните од 27 април осуден е човек што ми...

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, се осврна на настаните од 27 април 2017 и упадот во Собранието, во неговото гостување во „Студио...

Сопартијците не ја прифатија понудената оставка на Села

Сопартијците не ја прифатија оставката на лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, која тој ја понуди на Централното собрание. Села рече дека оставката е...