Ознака: Зинедин Зидан

Зинедин Зидан 200 меча на клупата на Реал Мадрид

Зидан го предводеше Реал на 135 првенствени натпревари, на 40 во ЛШ, на 15 во „кралскиот куп“ на Шпанија, на по четири во рамките...

Зидан: Секогаш ќе велат Реал е богаташки, а Атлетико работнички тим

Зинедин Зидан нема сомнеж дека репутацијата на Реал Мадрид како на богат клуб и на Атлетико Мадрид како на работнички тим нема да исчезне...

Реал Мадрид и Герет Бејл – рубикова коцка која не може...

Многуте шпекулации, неизвесности, бројни изјави и медиумски префрлања за иднината на Велшанецот Герет Бејл во Реал Мадрид сега има нов интересен момент. Зборувајќи на прес-конференција...

Зидан ќе се обиде да го донесе Погба

Зинедин Зидан нема да се откаже лесно од намерата да го донесе во Реал Мадрид играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Реал преодниот рок го...

Зидан: На тимот му требаат промени за пак да победува

Зинедин Зидан (46), кој се повлече лани во мај, откако со Реал ја освои третата титула европски првак по ред, потпиша договор со „кралскиот...

Зидан не е заинтересиран да работи во Манчестер јунајтед?

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, не е заинтересиран да го предводи Манчестер јунајтед, објави „Ле Паризиен“. Претходно англискиот великан пројави интерес за...

Бекам бара тренер за својот тим, Зидан опција

Зинедин Зидан бил поканет од својот поранешен соиграч Дејвид Бекам да го преземе неговиот нов клуб Интер (Мајами), тврди „Мирор“. Предметниот тим ќе се...

Неверојатна голгетерска серија на Реал

Реал Мадрид без Кристијано Роналдо и без Зинедин Зидан на тренерската клупа немаше многу проблеми во дуелот против полуфиналистот од минатата сезона во Лигата...

Зинедин Зидан може да стане првиот тренер со три титули во...

Кралевите“ се во третото европско финале по ред со победата над Баерн (2-1 и 2-2), а откако Зидан (45) е тренер уште не се...

Зидан: Би се радувал повеќе на титулата во Ла Лига, отколку...

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, призна дека би се радувал повеќе на титулата во Примера, отколку на третиот последователен трофеј во Лигата на...