18.6 C
Skopje
19.7.2019 - 0:04

Ознака: зидан

По Мурињо – Зидан, Почетино, Симеоне…?

По 2,5 години на клупата на Манчестер јунајтед, Мурињо го снајде истата судбина како и неговите претходници, Луј ван Гал (во мај 2016-та) и...

Зидан: Не го напуштив Реал за да станам селектор на Франција

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан изјави дека нема да го предводи францускиот национален тим. Претходно во медиумите имаше информации дека тој би можел...

Зидан го напушти Реал поради конфликт со Перез

Зинедин Зидан се повлече од тренерската функција на Реал Мадрид поради конфликт со претседателот на клубот Флорентино Перез, објави „Мирор“. Според британскиот весник, францускиот фудбалски...

Абрамович го повика Зидан да го предводи Челзи

Само што го напушти Реал Мадрид, Зинедин Зидан беше контактиран од претседателот на Челзи Роман Абрамович, кој го повика да ја преземе клупата на...

Зидан: Донесов одлука да си заминам од Реал Мадрид

Зинедин Зидан повеќе не е тренер на Реал Мадрид, објави денеска францускиот фудбалски стручњак. На прес-конференцијата, Зидан ги извести новинарите дека оваа одлука е негова...

Зидан: Буфон не заслужи црвен картон

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон не заслужи да добие црвен картон, изјави тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, по завршувањето на реваншот од четвртфиналето...