32.6 C
Skopje
23.8.2019 - 17:54

Ознака: земјотрес

Најмалку 13 загинати во земјотресот на Хаити

Најмалку 13 луѓе загинаа во земјотресот во карипската држава Хаити, соопшти портпарол на Владата. Епицентарот на потресот со интензитет од 5,9 степени по Рихтеровата скала...

Бројот на загинати во земјотресот во Индонезија достигна 1.649 лица

Бројот на загинати во катастрофалниот земјотрес и цунами кои минатата недела го погодија индонезискиот остров Сулавеси, се зголеми на 1.649, соопшти денеска националната Агенција...

Опасни ветришта, поројни дождови и земјотрес ја погодија Јапонија

Моќниот тајфун Конгреј денеска донесе силни ветрови и поројни дождови во јужна Јапонија, јавуваат локални медиуми. Околу 150 летови се откажани. Најмалку осум лица настрадаа...

Фотовест: По земјотресот, проработи и вулканот

Само пет дена по катастрофалниот земјотрес и цунами на индонезискиот остров Сулавеси, во кои загинаа 1.234 луѓе, проработи и вулканот Сопутан. Вчера беше регистрирана...

Ерупција на вулкан после земјотресот и цунамито во Индонезија

Пет дена после катастрофалниот земјотрес и цунами на индонезискиот остров Сулавеси во кои загинаа 1.234 луѓе, проработи и вулканот Сопутан. Рано утрово се случи ерупција...

Пронајдени тела на 34 студенти по теологија во црква на островот...

Индонезиски спасувачи открија тела на 34 студенти по теологија во црква на островот Сулавеси, кои настрадале во земјотресот во петокот, соопшти претставничка на локалниот...

Најмалку 1.234 загинати во земјотресот во Индонезија

Во силниот земјотрес и цунами што го погодија индонезискиот остров Сулавеси, загинаа најмалку 1.234 лица. Најновиот биланс денеска го објави портпаролот на Националната агенција за...

Повици за помош и страв од илјадници жртви

КАТАСТРОФАЛЕН ЗЕМЈОТРЕС И ЦУНАМИ ВО ИНДОНЕЗИЈА Спасувачките екипи се тркаат со времето за да извлечат преживеани од под урнатините. Бројот на жртви надмина 830, но...

Бројот на жртвите во земјотресот во Индонезија се зголеми на 384

Индонезиските власти соопштија дека бројот на жртвите во силниот земјотрес и цунами во градот Палу на островот Сулавеси се зголемил на 384 лица, стотици...

Неколку загинати во земјотресот и цунамито на Сулавеси

Неколку луѓе загинаа денеска во силниот земјотрес и цунамито што потоа следеше на индонезискиот остров Сулавеси, соопштија властите. Бранови високи три метра го погодија крајбрежниот...