Ознака: земјотрес

Земјотрес ја погоди централна Италија, регистрирани помали штети

Земјотрес со магнитуда од 4,7 степени според Рихтер го погоди рано утрово подрачјето на централна Италија, а првичните информации говорат за помали материјални штети...

Земјотрес го погоди северозападот на Турција

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала е регистриран нешто по полноќ во северозападниот дел на Турција, соопшти Европско-средоземноморскиот сеизмолошки центар. Епицентарот на...

Најмалку 38 лица повредени при земјотрес во Иран

Во земјотресот со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала, што денеска го погоди западен Иран, повредени се 38 луѓе. Поголемиот број од повредените луѓе...