10.3 C
Skopje
22.4.2019 - 0:34

Ознака: зелка

Зелката е извор на здравје – јадете ја што повеќе!

Сезоната на киселата зелка е во полн ек. За многумина таа е омилен деликатес, а треба да биде за повеќето, зашто претставува вистинска витаминска...

На традиционалната зимница ѝ расте цената

Традиционалниот начин на приготвување зимница е здрав и не содржи конзерванси, транссатурирани масни киселини и други продукти што нашето тело не ги препознава и...

Николовски: Се подготвува понуда на македонска зелка за рускиот пазар

е подготвува понуда на македонска зелка за рускиот пазар. Се собираат податоците за расположливите количини и цените. Интензивно се водат разговори за пласман, рече...

Продолжува протестот на прозводителите на зелка

Производителите на пролетна зелка од Муртино утрово околу 8 часот ја прекинаа блокадата на откупниот пункт, но протестот продолжи во центарот на селото. Незадоволните производители...

Протест на производителите на зелка

Во Муртино, во тек е протест на земјоделците, незадоволни од цената на пролетната зелка. Тие ги блокираа влезот и излезот на село Муртино бидејќи...