Ознака: зелински

Порошенко ја напушта претседателската фотелја со олеснети џебови

Украинскиот претседател во заминување, Петро Порошенко, денеска го напушта претседателскиот кабинет, откако загуби на изборите од страна на комичарот Владимир Зеленски, пренесува „Блумберг“. Тој претходно...

Песков му одговари на Зеленски: Крим е руски

Крим е руски регион и неговата припадност кон Русија не е доведена во прашање, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, одговарајќи му на...