-3.2 C
Skopje
22.1.2022 - 1:27

Ознака: зелен пасош

Зелениот пасош станува задолжителен за сите вработени во Италија

Зелениот пасош од денес е задолжителен на сите работни места во Италија. Досега беше задолжителен на сите затворени места, како и во училиштата и...

Руските и кинеските вакцини нема да важат за „зелените пасоши“ во...

Австриското министерство за здравство појасни дека лицата кои биле вакцинирани во странство со руска или кинеска вакцина против коронавирусот нема да бидат третирани како...