33.8 C
Skopje
21.6.2021 - 18:58

Ознака: зелен пазар

Почна изградбата на нов современ зелен пазар во Кавадарци

Конечно кавадарчани ќе добијат современ и покриен зелен пазар кој отпочна да се гради на истата локација во централното градско подрачје. На ова иста...

Општина Центар и пазарџиите постигнаа договор за проблемот со паркирање

Уредување на т.н. „див паркинг“ зад Зелениот пазар во Центар кој моментално е во хаотична состојба и не е функционален, е решението за кое...

ПОЦ: Пазарџиите протестираат затоа што им беа скратени сите злоупотреби

Во изминатите неколку дена пазарџиите од Зелен пазар протестираат бидејќи им беа скратени сите злоупотреби кои ги извршуваа секојдневно на паркиралиштето „Аутомакедонија“, велат од...

Пазарџиите не се откажуваат

Протестот на пазарџиите од Зелен пазар продолжува трет ден едноподруго, со што сообраќајот во Центарот на Скопје беше блокиран и утринава. Незадоволните пазарџии бараат намалување...

Сообраќајниот метеж продолжува со протестот на пазарџиите

Пазарџиите од Зелен пазар протестираа втор ден едноподруго, барајќи намалување на цените за паркинг на Општина Центар, со што сообраќајот беше блокиран на дел...

Пазарџиите исплашени да не останат без купувачи

Закупците на тезги ќе протестираат десет дена и секој ден ќе ја блокираат улицата Кирил и Методиј по час или два, сѐ до исполнување...

Пазарџиите го блокираа сообраќајот поради поскапувањето на паркингот

Протестот на пазарџиите од Зелен пазар кои бараат намалување на цените за паркинг на Општина Центар предизвика блокирање на сообраќајот на дел од булеварот...

Инспекција ги отстранува дивите тезги околу „Зелен пазар”

Инспекција на општина Центар изминатите денови, по претходна опомена и известување, спроведе акција за отстранување на диво поставените тезги и дивите препродавачи околу "Зелен...

Тројца бугарски државјани приведени на Зелен пазар поради кражба

Бугарските државјани Н.З.(19), М.Д.(41) и А.Д.(27) вчера биле приведени од полицијата, на влезот од Зелен Пазар во Скопје, поради сомниение за извршена кражба. Тие...

Почна со работа новиот зелен пазар во Македонски Брод

Новоизградениот зелен пазар во Македонски Брод, по примерот на поголемите градови во земјава, доби современ продажен објект, кој на подолг рок го решава проблемот...