31.8 C
Skopje
24.6.2021 - 13:06

Ознака: зелен град

Еко-акција: Сонот на штипјани за поубав град

Во текот на вчерашниот ден беше спроведена нова акција од страна на Штип Арт Активистите насловена како “Сонот на штипјани”. - Оваа акција ја спроведовме како...

Дваесетмилионската Москва е зелен град

Менде Младеновски, специјално за „Нова Македонија“ од Москва Уште на пистата по слетувањето на московскиот аеродром „Внуково“, ве гали свеж и чист воздух и широко...