Ознака: зелено светло

Пешаците во трка со зеленото светло на семафорите

За да го уловат зеленото светло на некои од семафорите на градските крстосници, пешаците или претрчуваат или остануваат заробени на средината на пешачкиот премин....

Зелено светло за 13 нови одбранбени проекти на ЕУ

Владите на ЕУ дадоа зелено светло за 13 нови одбранбени проекти насочени кон развој на поголема воена моќ независна од САД. Според плановите договорени од...

Од многу блескање се ослепува

Сакам политичката гротеска да биде заокружена. Сами на себе да си дадат датум. Да потврдат дека за нив единствена реформа е идентитетскиот геноцид врз Македонците....

Османи: Обезбедивме зелено светло од Италија за преговорите со ЕУ

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи по завршувањето на посетата на Италија оцени дека турнејата поминала одлично, а со новиот министер за европски...

САД дадоа зелено светло за турска воена операција во Сирија

Сириските демократски сили (СДС), кои се предводени од курдските бунтовници, изразија големо разочарување од одлуката на Вашингтон. Тие предупредија дека таквиот чекор ќе има...

Османи: За една недела Бундестагот ќе даде зелено светло за почеток...

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на работната посета на Германија се сретна со германскиот државен министер за Европа и претставник...