Ознака: зелена револуција

„Зелена револуција“ до Заев: Покажете волја за решавање на проблемот, па...

По добиената покана од премиерот Заев за средба со граѓанските организации, кои во петокот го одржаа големиот Марш против загаденоста на воздухот, тие се...

Масовна посетеност на протестот за чист воздух

Со една заедничка цел, да дишат чист воздух граѓаните излегоа на протест во главниот град. Извикувајќи „Нема воздух, нема мир“, .„Сакам да дишам“,„Здравјето пред...