11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 10:56

Ознака: зекири

Џафери: Седницата на парламентот прекината поради дофрлањата на пратеникот Мухамед Зекири

Спикерот на парламентот Талат Џафери синоќешната седница ја прекинал поради, како што рече, однесувањето и дофрлувањата на пратеникот Мухамед Зекири од СДСМ, кој му рекол...

Зекири во судница го препозна лицето со пиштол во настаните од...

Пратеникот Мухамед Зекири кој денеска сведочеше за настаните од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија посочи дека на обвинителната клупа меѓу...