-2.2 C
Skopje
3.4.2020 - 10:02

Ознака: Здружението за слепи и слабовидни лица Кичево

Во Кичево се одржа пролетниот турнир во шах за слепи и...

Во организација на Здружението за слепи и слабовидни лица од Кичево, викендов во овој град се одржа пролетниот шаховски турнир , на кој учевствуваа...