Ознака: здравствено

Кривична пријава за двајца контролори од Фондот за здравствено осигурување поради...

СВР Скопје – Единица за економски криминал поднесе кривична пријава против С.З.(39) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело примање...

Заев: Спортските ветерани ќе добијат пензиско и здравствено осигурување и пензија...

Со цел унапредување на спортските политики и улогата на државата во спортот и спортот во државата, со фокус на елиминирање на сите девијантни појави...

И пофалби и критики за субвенциите за пензиско и здравствено

Според најавите на премиерот Заев, ќе се земе просек од три месечни плати и во тој период платата на работникот не треба да му...