17.8 C
Skopje
18.6.2021 - 8:02

Ознака: здравствени установи

Од коронавирус во болниците во Македонија се лекуваат 1.545 пациенти

Во болниците во државата од коронавирус се лекуваат 1.545 пациенти, соопшти Министерството за здравство. Од таму додаваат дека капацитетите не се исполнети и дека...

Инспекциите во здравствените установи не забележале неправилности при користењето на заштитната...

Министерството за здравство информира дека согласно заклучоците на Владата, Државниот санитарен и здравствен инспекторат во периодот од 30 март до до 5 април извршил...

Донесена наредба за мобилизација и распоред на работата на сите здравствени...

Министерот за здравство, Венко Филипче, донесе наредба за мерки за работата на сите здравствени установи и нивните вработени. Од Министерството за здравство истакнуваат дека наредбата...