0.8 C
Skopje
26.10.2021 - 4:32

Ознака: Здравствени истражувачи

Еден хот-дог може да ви го скрати животот за 36 минути!

Здравствените истражувачи од универзитетот „Мичиген“ откриле дека јадењето на еден хот-дог може да одземе 36 минути од вашиот живот. Во студијата, објавена во списанието...