8.1 C
Skopje
27.10.2020 - 0:59

Ознака: здравствена состојба

Што се случува со Меркел?

Повторно се појавија стравувања за здравствената состојба на Ангела Меркел откако германската канцеларка пак се тресеше, овојпат на церемонија во Берлин, слично како и...

Се подобрува здравствената состојба на Асанж

По наглото губење на тежината, Џулијан Асанж е во стабилна состојба и наскоро ќе биде во доволно добра здравствена состојба за да ја напушти...

Болеста го спречи Асанж да се појави пред суд

Џулиан Асанж бил премногу болен за да се појави на сослушување пред судот во Лондон, изјави неговиот адвокат, а пренесе Би-би-си. Основачот на „Викиликс“ (47)...

ЕК: Јункер е со добро здравје

Европската комисија(ЕК) денеска ги отфрли наводите дека претседателот на ЕК Жан-Клод Јункер е со лошо здравје, по објавените снимки на Јункер на кои се...

Три деца во критична состојба поради погрешна дијагноза

Асоцијацијата за детски дијабетес на Македонија - Баланс МК вчера соопшти дека во последнава седмица поради погрешно утврдена дијагноза во животозагрозувачка состојба биле доведени...