24.4 C
Skopje
13.5.2021 - 20:16

Ознака: здравствена состојба

ЦИА со години собира информации за здравјето на светските лидери, а...

Авторка: Џина Меклафлин Јаху њуз ЦИА одамна ја следи здравствената состојба подеднакво на сојузниците, на противниците и на нивните лидери, како што тврдат двајца поранешни оперативни...

Возот на Ким Јонг-ун забележан во летувалиште во Северна Кореја

Специјален воз, кој веројатно му припаѓа на лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг-ун, е забележан оваа недела во одморалиште во земјата, покажуваат сателитските снимки...

Јовановски: Имам рак на желудник, а вие ми вршите тортура

Со изложување детали за здравствената состојба на Бојан Јовановски почна судењето за случајот „Рекет“, каде што денеска треба да се слушаат снимките обезбедени од...

Боки 13 опоменат дека ќе биде изваден од судницата ако продолжи...

Судијката Васка Николовска Масевска му рече на обвинетиот Бојан Јовановски дека ќе го извади од судницата ако говори за неговата здравствена состојба. На почетокот од...

Дуковски бара да се укине притворот на Боки 13

Почна јавната седница во Апелациониот суд по жалбата за притворот на Бојан Јовановски познат како Боки 13, кој е осомничен во случајот „Рекет“. Јовановски...

Подобрена здравствената состојба на Михаел Шумахер

Михаел Шумахер е во свесна состојба откако во понеделникот беше примен во париска болница на лекување со матични клетки. Седумкратниот шампион во Формула 1...

Германските медиуми ја обвинуваат ЦДУ дека ги цензурира вестите за здравствената...

Додека Германците со денови постојано зборуваат за здравствената состојба на германската канцеларка, Ангела Меркел, нејзината владејачка Христијанско-демократска Унија (ЦДУ), одбива да го направи тоа. -Според...

Здравјето поважно од протоколот: Меркел нема да ги слуша химните стоејќи?

Германската канцеларка Ангела Меркел вчера инсистираше дека нејзиното здравје е добро, но сепак, одлучи да седи за време на националната химна, постапка што не...

Разузнавачките служби во лов по медицинското досие на Ангела Меркел

Немам што да откријам, се чувствувам добро, кажа германската канцеларка Ангела Меркел пред медиумите, одбивајќи да одговори на дополнителните прашања за нејзиното здравје, односно...

Меркел уверува дека нема проблеми со здравјето

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека го разбира интересот на новинарите за нејзината здравствена состојба бидејќи во последните две недели двапати во јавноста имаше...