6.8 C
Skopje
8.12.2021 - 12:44

Ознака: здраво млади

Фестивалот „Здраво млади“ ќе трае само еден ден

Единаесеттото издание на фестивалот „Здраво млади“ ќе трае еден ден и ќе се одржи на 27 август на летната сцена на МКЦ во Скопје. -...

Фестивалот на нова музика „Здраво млади“ прозвуче по 10-ти пат во...

Јубилејното 10-то издание на фестивалот на нова музика – „Здраво млади“ се заокружи во раните утрински часови. Покрај домашните групи „Фанк шуи“ и „ПМЏ Колектив“,...