Ознака: здрава храна

Здрава храна

Австралијците полудеа по едноставен колач со две состојки Љубителите на слатките во Австралија се луди по вкусен колач што се приготвува само со две состојки....

Здрава храна

Колку долго можете да го чувате лукот? Лукот е зеленчук што го има во секој дом и често се користи во кујната, без оглед на...

Здрава храна

Како да ги користите зачините правилно Иако можеби не сте уметници во готвењето, со малку труд можете да станете вистински шеф. Рецептот за тоа е...

Здрава храна

Ново истражување од „Оксфорд“ говори за тоа дека медот би можел да биде поделотворен од вообичаените лекови што се користат за ублажување на симптомите...

Здрава храна

Летно освежување со коктел од лубеница Лубеницата може да се консумира и во течна состојба: совршена е во коктели, одлична во кашести сокови, а можете...

Здрава храна

Вкусен кашест сок од банана и од какао Доколку барате каков било изговор да се засладите со чоколада, можеби би требало да пробате здрава комбинација...

Здрава храна

Диета со лубеница ќе ви помогне брзо да ослабите Лубеницата е вкусна, освежувачка, здрава и евтина. Ова овошје содржи 92 отсто вода, што е одлична...

Здрава храна

Како да го користиме правилно маслиновото масло Чување во соодветни услови - Маслиновото масло треба да стои подалеку од топлина, кислород и светлина, бидејќи тие...

Здрава храна

Бобинките го чуваат мозокот Оптималното ментално здравје е најважен предуслов за нормално функционирање во сите сфери на животот. Со стареењето и долгите ментални напори доаѓа...

Здрава храна

Пет правила за совршен домашен леден чај Ледениот чај е совршен пијалак за летните денови што се пред нас, тоа е исклучително здрава напивка за...