10.2 C
Skopje
29.11.2021 - 15:11

Ознака: згфолемен број

Зголемен бројот на заразени во Шведска, мерките продолжуваат да важат

Во Шведска најверојатно ќе се види во наредните месеци дали инфекциите со ковид-19 ќе добијат на интензитет, додека сегашните епидемиолошки мерки мора да се...