6 C
Skopje
21.11.2018 - 21:43

Ознака: зграда

Две лица повредени во уривање на две згради во Марсеј

Две лица се полесно повредени при уривање на две згради во Марсеј, соопштија локалните власти. Уривањето на зградите предизвикало создавање голем облак прашина, а на...

Аеродромци повторно протестираат за зградата кај „Мајчин дом“

Граѓаните на Општина Аеродром денеска се собраа на протест откако завчера Уставниот суд донесе одлука да не поведе постапка по поднесувањето на иницијативи за...

Општина Аеродром: Нема можност за стопирање на градбата кај Мајчин дом

Исцрпени се сите механизми за стопирање на зградата кај „Мајчин дом“ по денешната одлука на Уставниот суд за неповедување на постапка по поднесените иницијативи...

Уставен суд пресече: ДУП-от кај Мајчин дом е согласно закон и...

Уставниот суд на Република Македонија на денешната седница едногласно одлучи да не поведе постапка за поднесените претставки за оценка на уставноста и законитоста на...

Марин: Стопирана изградбата на зградата пред Мајчин дом

Градоначалникот на Општина Аеродром Златко Марин денеска на прес-конференција информира дека е стопирана изградбата на зградата пред Мајчин дом поради неправилности во градилиштето. Забраната...

Марин: Во моментов не може да се спречи изградбата на зградата...

Градоначалникот на општина Аеродром Златко Марин денеска на прес-конференција го повтори неговиот, како што рече, личен став, дека зграда пред Мајчин дом не треба...

Исчистена и дезинфицирана зградата во Аеродром каде што се случуваше драма

Исчистени и дезинфицирани се станот и влезот во станбената зграда во која завчеравечер се одвиваше вистинска драма. Сцените со евакуирање станари од влезот број...

Урбани оази: Зелените покриви низ светот

Зелените површини стануваат реткост во големите урбани средини, па градежниците се почесто ги гледаат покривите на високите згради како погодни места за нивно поставување....

Лукаш

Доста одамна, кога го запознав Лукаш, тој се обидуваше, многу несмасно и многу упорно, да се симне по стрмите скали во зградата на ул....