1.8 C
Skopje
23.1.2022 - 13:29

Ознака: зграда

Се урна зграда во Јужна Кореја, исчезнаа најмалку шест лица

Најмалку шест лица се водат за исчезнати, а десетици домаќинства се евакуирани во Јужна Кореја поради уривање дел од повеќекатна зграда. Станува збор за објект...

Тоа ќе биде најлошиот пожар во нашата историја, изјави градоначалникот на...

Најмалку 19 луѓе ги загубија животите, а околу 60 се повредени во пожарот што избувна во зграда во областа Бронкс во Њујорк, изјави на...

Се урна зграда од 21 кат во Лагос

Зграда од 21 кат се урна во Лагос, главниот град на Нигерија. Властите стравуваат дека под урнатините има заглавено луѓе. - Мислев дека е земјотрес,...

Пожар во зграда во Тајван, има загинати и повредени

Најмалку десет луѓе загинаа, а 44 се повредени во пожар што зафати 13-катна зграда во јужниот дел на Тајван. Зградата се запалила околу три часот...

Итно евакуирана зградата на американскиот Конгрес

Наредена е евакуација на вработените во зградата на американскиот Конгрес. Полицијата истражува „закана за активна бомба“. Полицијата на Твитер објави дека добила пријава за сомнително...

Бројот на загинати од урнатата зграда во Мајами се зголемува

Телата на уште две лица се пронајдени под урнатините на зградата во близина на Мајами, Флорида, со што бројот на жртвите се зголеми на...

Инженер предупредил за големи структурни оштетувања на зградата во Мајами

Градежниот експерт, Френк Морабито, уште пред три години предупредил дека има докази за големи структурни оштетувања на бетонската плоча под базенот и пукнатини во...

Објавен моментот на уривање на зградата во Мајами Бич

Апартманска зграда од 12 ката се сруши во Сурфсајд во близина на Мајами Бич за само неколку секунди, покажуваат снимките што се појавија на...

Експлозија на гас срамни со земја зграда во Иран

Најмалку три лица загинаа, а шест се повредени во експлозија на гас во Иран, пренесуваат светските медиуми. Инцидентот се случил во градот Ахваз, во провинцијата...

Облакодер инспириран од факел – највисока зграда во Јапонија

Облакодерот висок 390 метри, инспириран од запален факел, ќе стане највисоката зграда во Јапонија. Облакодерот ќе се наоѓа над плоштадот исполнет со растенија во...