5.8 C
Skopje
18.1.2022 - 18:24

Ознака: зголемена фреквенција

На Табановце зголемена фреквенција на возила, за влез се чека околу...

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ГП Табановце се бележи зголемена фреквенција на возила, времето на чекање...