21.8 C
Skopje
6.6.2020 - 16:27

Ознака: „Звукот на идната генерација“

„Звукот на идната генерација“ – концерт на Филхармонија

Следејќи ја традицијата, и годинава Македонската филхармонија ќе одржи концерт на кој како солисти ќе настапат талентирани студенти од државните факултети за музика во...