Ознака: Звонко Давидовиќ

Мијалков бара реакција од израелската амбасада за тврдењата дека може да...

Одбраната на Мијалков бара израелската амбасада да реагира по тврдењата дека нивниот клиент „имал блиски врски со Израел“. Адвокатите на екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков...

Давидовиќ: УБК ги злоупотребила обвинетите од 27 април

Александар Василевски – Нинџа е контраверзен лик кој предизвика внимание во јавноста, но тој е човек, кој како никој пред него јавно зборувал за...

Давидовиќ: За 27 април нема ниту еден обвинет од СВР Скопје,...

Факт е дека МВР потфрлило на 27 април, факт е дека тогашната партија на власт го координирала настанот преку УБК и дека при такви...

Давидовиќ: Ланецот на командување на 27 април од полициски станал партискополициски

Ланецот на командување на 27 април минатата година од полициските се префрлил на партиските структури и од полициски станал партискополициски, истакна денеска адвокатот Звонко...