Ознака: збогатување

Безос и Маск меѓу оние што најмногу профитирале за време на...

Комбинираното богатство на американските милијардери, вклучувајќи ги основачот на „Амазон“, Џеф Безос, и на „Тесла“, Илон Маск, се зголеми 10 проценти за време на...

Иран продолжи со збогатување ураниум

Иранските власти соопштија дека земјата ќе почне со збогатување ураниум до 5% за својата нуклеарна централа „Башер“, што е повеќе од 3,67%, колку што...