Ознака: Зајас

Во сообраќајка кај Зајас повредено едно лице

Вчера околу пладне на Магистралниот пат Кичево–Гостивар, кај селото Зајас, се случила сообраќајна незгода во која учествувале ПМФ „мерцедес“ со струшки регистарски ознаки управувано...

Физички напад врз соселанка пред угостителски објект во Кичевско

Пред угостителски објект во Долно Добреноец Кичевско, доцна синоќа нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од лицето Ф.Џ.(28) од село...

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи во посета на ОВР Кичево

Денес во ОВР Кичево и полициските одделенија во Зајас и Осломеј престојуваше, дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи, Славјанка Петровска. Таа на крајот од оваа...

Автомобил излетал од патот кај Зајас, тешко повредено едно лице

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа што се случила вчера на патот Гостивар – Кичево, на влезот во селото Зајас. Според информациите на...

Рафалите на командантот од Водно и ќор-фишеците на „математичарот“ од Зајас

Работата на ниту еден политичар, вклучувајќи го и претседателот на државата, не е завршена со еден добро прочитан говор. Сите оние иницијативи и пораки,...

За неполна седмица втор пожар во село Зајас

По неполна седмица во село Зајас е регистриран втор пожар. Овој пат пожарот избувнал во месноста Думоско маало. Огнената стихија зафатила сува трева и...

Целосно изгаснат пожарот кај село Зајас

Вчера околу пладне во близина на село Зајас избувна пожар, во месноста викана„ Алово мало“, при што беа опожарени над 300 метри квадратни ниско...

Именуван нов избирачки одбор на избирачкото место во село Зајас

По информацијата од Државната изборна комисија (ДИК) дека на избирачкото место 0816 во село Зајас, за само 2 часа гласале зголемен голем број на...

Графиката „Заеднички јазик“ проект на три училишта од Скопје и од...

Во изминатиот период 23 ученици од основните училишта „Лазо Трповски“ и „Лирија“ од Скопје и „Реџо Рушит-Зајази“ од селото Зајас, Кичевско, беа дел од...