23.4 C
Skopje
24.8.2019 - 8:33

Ознака: Зајас

За неполна седмица втор пожар во село Зајас

По неполна седмица во село Зајас е регистриран втор пожар. Овој пат пожарот избувнал во месноста Думоско маало. Огнената стихија зафатила сува трева и...

Целосно изгаснат пожарот кај село Зајас

Вчера околу пладне во близина на село Зајас избувна пожар, во месноста викана„ Алово мало“, при што беа опожарени над 300 метри квадратни ниско...

Именуван нов избирачки одбор на избирачкото место во село Зајас

По информацијата од Државната изборна комисија (ДИК) дека на избирачкото место 0816 во село Зајас, за само 2 часа гласале зголемен голем број на...

Графиката „Заеднички јазик“ проект на три училишта од Скопје и од...

Во изминатиот период 23 ученици од основните училишта „Лазо Трповски“ и „Лирија“ од Скопје и „Реџо Рушит-Зајази“ од селото Зајас, Кичевско, беа дел од...