16.8 C
Skopje
25.7.2021 - 4:59

Ознака: заштитни маски

Публиката со заштитни маски на концертот на Симон Трпчески

Музичкиот проект „Македонисимо“ на Симон Трпчески и пријателите ја има својата азиска премиера на серијата од три концерти во Јужна Кореја, информира „КултурОп“. - Приемот...

Филипче: Ризична група пациенти ќе добијат маски за заштита од загадувањето

Разгледуваме алтернатива и собираме податоци за тоа која ризична група граѓани може дополнително да се заштити од аерозагадувањето со специјални маски и кога ќе...