19.8 C
Skopje
22.6.2021 - 2:59

Ознака: затвор

Навални се жали на влошена здравствена состојба

Алексеј Навални се пожали на нагло влошување на неговото здравје во затворот и вчера му беше забрането да се гледа со адвокати, рече помошник...

По една година затвор за тројца обвинети поради насилниот протест за...

Затворска казна од по една година добија Шабан Весели, Бехар Далити и Бесар Калиси – обвинети за насилството што се случи на протестот за...

Навални: Мојот нов дом е пријателски концентрационен логор

На инстаграм-профилот на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални денес беше потврдено дека тој е во затвор во градот Покров во Владимирската Област. Овој затвор се...

Орце Камчев одведен во затворот во Шутка

Определен 30 дневен притвор за Орце Камчев поради опасност од бегство. Тој ќе биде спроведен во истражниот затвор “Скопје” во Шуто Оризари. Бизнисменот Орце...

Игор Спасов спроведен во затворот „Идризово“

За помалку од месец откако е уапсен, Бугарија го екстрадира специјалецот Игор Спасов, осуден за убиството на Мартин Нешкоски. Откако пред 25 дена тој беше...

Карактерот на Навални ќе биде ставен на тест во „Казнената колонија...

Осудениците во единицата за изолација во „Казнената колонија број 2“ се принудени да стојат со часови со свртени раце зад грб, а им е...

Навални префрлен во затворска колонија на 100 километри источно од Москва

Критичарот на Кремљ, Алексеј Навални пристигна во казнена колонија на околу 100 километри источно од Москва, каде ќе ја издржува затворската казна во траење...

Масовно бегство на затвореници на Хаити

Повеќе од 400 осуденици избегаа од затворот на Хаити, недалеку од главниот град Порт-о-Пренс. Во извештајот на локалните власти се наведува дека 25 лица загинале...

Потврдено префрлувањето на Навални во затвор надвор од Москва

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е префрлен во казнена колонија каде што треба да издржи казна затвор од две и пол години, изјави шефот...

Мијалков ќе биде спроведен во затворот во Шутка

Судот донесе одлука првообвинетиот Сашо Мијалков да издржува ефективен, односно затворски притвор. Тој по судењето ќе биде спроведен во истражниот затвор во Шутка. Одлуката е...