22.8 C
Skopje
12.6.2021 - 22:11

Ознака: затвор

Одземени телефони и други недозволени предмети при претрес на ќелиите на...

Мобилни телефони и други недозволени средства се пронајдени во ќелиите на осудените за „Диво насеље“ при претрес спроведен во 5 часот утринава во затворот...

Митко Чавков пренесен во приватна болница во Скопје

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, попладнево е спроведен во приватна болница во Скопје, откако ноќта ја поминал во штипската модуларна...

Навални во затвор изгубил 15 килограми

Aдминистрацијата на затворот во кој се наоѓа рускиот опозиционер Алексеј Навални се заканува дека ќе го храни со сила, бидејќи критичарот на Кремљ штрајкува...

Загубените 44 години од мојот живот во затвор вредат многу повеќе...

Афроамериканецот Рони Лонг од американската сојузна држава Северна Каролина поминал 44 години од неговиот живот во затвор за злосторство кое не го сторил. Откако...

Адвокатот на Навални тврди дека здравствената состојба на неговиот клиент се...

Здравствената состојба на затворениот руски опозиционер Алексеј Навални се влошува и тој почна да го губи чувството во рацете и нозете, тврди неговиот адвокат. Вадим...

Митко Чавков и уште седуммина заразени со ковид-19 во Штипскиот затвор

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Митко Чавков, е меѓу петмината осуденици во Штипскиот затвор кои се позитивни на ковид-19, а заразени...

Навални пренесен во болница

Уапсениот критичар на Кремљ, Алексеј Навални, е пренесен во болница поради можни респираторни заболувања и е тестиран за коронавирус, објави весникот „Известија“, повикувајќи се...

Навални: Во затворот не ми даваат да спијам

Рускиот опозициски лидер, Алексеј Навални, тврди дека чуварите го мачат и не му дозволуваат да спие, па затоа се пожалил до управата на затворот. -...

Навални се жали на влошена здравствена состојба

Алексеј Навални се пожали на нагло влошување на неговото здравје во затворот и вчера му беше забрането да се гледа со адвокати, рече помошник...

По една година затвор за тројца обвинети поради насилниот протест за...

Затворска казна од по една година добија Шабан Весели, Бехар Далити и Бесар Калиси – обвинети за насилството што се случи на протестот за...