Ознака: затвор

Член на Ал Каеда ослободен од затвор 20 години порано

Адел Абдел Бари, доверлив човек на Бин Ладен, еден од најистакнатите и водечки членови на Ал Каеда, е ослободен од затвор 20 години порано....

Разбиена криминална група која шверцувала дрога во македонски затвори

Криминалистичката полиција во соработка со СВР Скопје, поднесе кривична пријава против 27-годишниот А.М. од Дебар, поради сомнение за сторено продолжено кривично дело, неовластено производство...

Двајца полицајци тепале осуденик во затворот во Струмица

СВР Струмица поднесе кривична пријава против полициските службеници П.П.(31) од с.Василево и А.М.(25) од Струмица, поради кривично дело „малтретирање во вршење на службата“, казниво...

Маричиќ: Ќе продолжиме со подобрување на условите во штипскиот затвор

Министерот за правда, Бојан Маричиќ, при посета на Казнено-поправниот дом – Штип, се сретна со директорот на затворот, Мики Тодоров, со кој разговараше за...

Над 60 затвореници избегаа во Либан

Повеќе од 60 лица избегаа од затвор во Либан, а петмина од нив загинаа кога нивниот автомобил удри во дрво, соопштија Меѓународните безбедносни сили...

Приведен бегалец од затвор од тетовско осуден на 15 години

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек за потраги и Единицата за специјални задачи на планинскиот пат денеска над село Гермо-тетовско го приведоа...

Харви Вајнстин изолиран во затвор со можни симптоми на ковид-19

Здравствената состојба на На шеесет и осумгодишниот Харви Вајнстин не е добра и тој е под постојан лекарски надзор во затворот во кој се...

Познатата актерка Лори Логлин во затвор поради корупција

Холивудската актерка Лори Логлин отиде на издржување затворска казна од два месеци, поради нелегален обид да ги запише своите ќерки на колеџ. Познатата брачјна двојка...

Во Кичево приведен бегалец од прилепскиот затвор

Кичевската полиција денеска го привела 41-годишниот Х. Ф. од селото Горно Строгомиште, кого го барале со потерница од прилепскиот затвор за доиздржување на казната...

Дрога пронајдена во пакет наменет за затвореник во штипскиот затвор

На 20 октомври службеници од штипскиот затвор во полиција пријавле дека во затворот била пронајдена прашеста материја. Полицијата извршила увид на местото, при што во...

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld (Dub) Episode 10 at website https://animeflix.nl. See more animeflix pokemon

Attack on Titan Final Season Episode 6 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime your name