Ознака: затвор „Идризово“

Починат затвореник најден во затворот „Идризово“

Седумдесет и двегодишен скопјанец вчера бил пронајден мртов во затворот „Идризово“. Како што се наведува, затвореникот С.П. бил најден мртов без траги на насилство. На...

Распишана потерница по Игор Спасов

Специјалецот Игор Спасов, кој е осуден на 14 години затвор за убуството на Мартин Нешкоски, од денеска се бара со потерница. Потерницата е објавена на...