Ознака: затворски казни

Апелација ги потврди доживотните затворски казни за „Диво Насеље“

Апелацискиот суд - Скопје ги одби жалбите на обвинетите во предметот „Диво Насеље“ и во целост ја потврди првостепената пресуда за случајот со терористичките...

Потврдени затворските казни за нападот на Села

Скопска апелација им ги потврди затворските казни на осудените за нападот на Зијадин Села во Собранието. Tие по добивањето на пресудата треба да добијат...

Апелација ќе одлучува за затворските казни за обидот за убиство на...

Во Апелацискиот суд во Скопје на 23 мај ќе се одржи јавна седница за пресудата за седумтемина неправосилно осудени за обидот за убиство на...

Затворски казни за основачите на најголемата платформа за детска порнографија

Судот во германскиот град Лимбург денеска изрече долгогодишни затворски казни за четворицата мажи кои ја основале и раководеле со „Елизиум“, една од најголемите платформи...