-0.2 C
Skopje
16.1.2022 - 18:54

Ознака: затворска казна

Затвор од 41 месец за еден од напаѓачите на Капитол

Скот Ферлемб, кој беше снимен како удира полицаец за време на нападот на американскиот Капитол на почетокот на годината, доби затворска казна од 41...

Приведен штипјанец за издржување затворска казна

Вчера, во 16 часот, во близина на скопскиот Градски стадион на подрачјето на Центар, од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР...

Приведен скопјанец што се барал за издржување на затворска казна

Полицијата привела 39-годишен скопјанец кој се барал за издржување на затворска казна. Имено вчера, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција на подрачјето на Бит...

Боки 13 од домашен притвор спроведен во затворот Идризово

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, денеска попладне беше спроведен во затворот во Идризово, каде за случајот „Рекет“ треба да ја издржува деветгодишната затворска...

Актерката Силвија Стојановска доби три и пол години затвор поради учество...

Затворска казна од 3,6 години доби актерката Силвија Стојановска за транспортот на 700 килограми кокаин од Колумбија во Шпанија. Нејзиниот партнер, Воислав Будисавјевиќ, доби...

Затворска казна за Французинот што му удри шлаканица на Макрон

Судот во Франција денеска го осуди 28-годишниот Дамиен Тарел, кој во вторникот му удри шлаканица на претседателот Емануел Макрон на четири месеци затвор. Тарел претходно...

Приведен кумановец за издржување на затворска казна од 12 години

Приведен 44-годишен кумановец, кој бил баран за издржување затворска казна. - Денеска во 13.30 часот полициски службеници од СВР Куманово, по добиена судска наредба од...

Приведено лице од Тетовско за издржување затворска казна

Денеска, околу 12 часот, во тетовско Копанце, полициски службеници на СВР Тетово го привеле лицето Б. З. (33) од ова село, осуден на четиригодишна...

Внукот на Тито осуден на затворска казна во Белград

Едвард Броз (70), еден од внуците на поранешниот претседател на СФРЈ, Јосип Броз Тито, е осуден во отсуство во Високиот суд во Белград на...

Апелациониот суд им ги намали казните на осудените за „27 април“

Апелациониот суд донесе пресуда по жалбите на осудените за настаните од 27 април, односно упадот во Собранието. Првостепената пресуда во делот каде е ослободен од...