3.8 C
Skopje
20.10.2021 - 5:05

Ознака: затворот

Уништен муралот на Бенкси на ѕидот на затворот

Муралот на ѕидот на поранешниот затвор во градот Ридинг, Велика Британија, за кој мистериозниот британски уметник Бенкси на својот инстаграм профил откри дека е...