11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 0:46

Ознака: затворен

Целосно сопрен железничкиот сообраќај помеѓу Русија и Кина

Руските железници целосно го прекинаа патничкиот сообраќај кон Кина, како резултат на епидемијата на коронавирусот, јави „ТАСС“. За да се спречи можното ширење на вирусот...

Започна да работи лизгалиштето пред затворениот градски базен

Започна да работи монтажното лизгалиште пред затворениот градски базен. Лизгалиштето е доделено на користење од страна на Агенцијата за млади и спорт и ќе...

Музејот „Лувр“ затворен поради протести

Музејот „Лувр“ во Париз денеска беше затворен кога десетици демонстранти го блокираа влезот протестирајќи против намерата на француската влада да го смени даночниот систем. -...

Патот кој води кон Теферич 30 дена ќе биде затворен за...

Општина Кисела Вода информира дека во следните 30 дена заради санација, патот кој води кон населеното место Теферич ќе биде затворен за сообраќај. Локалната самоуправа...

Булевар Крсте Мисирков целосно затворен за сообраќај

Градот Скопје информира дека од денеска, 31 август, со почеток од 8 часот, до утре, недела, 1 септември, до 8 часот, булеварот Крсте Мисирков...

Затворен патот Кочани-Македонска Каменица

Сообраќајот на патниот правец Кочани-Македонска Каменица, поради минирање на карпи кај мотел „Саваро“, и денеска е во прекин, информира АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се...

Утре ќе биде затворен дел од булеварот Илинден

Манифестација „Авто плус стрит шоу“ ќе се одржи утре од 8 до 20 часот на делот од булеварот „Илинден“, од крстосницата со улицата „Аминта...

Аеродромот „Шипол“ во Амстердам привремено затворен поради немање струја

Аеродромот „Шипол“ во Амстердам утринава беше привремено затворен поради снемување електрична енергија, што ги попречи сите активности на еден од најпрометните аеродроми во Европа. -...