11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 1:00

Ознака: затворен

Затворен Евзони поради штрајк на грчките цариници

Поради штрајк на грчките цариници утре ќе биде затворен граничниот премин Евзони. - Денеска раководителот на смена на ПС за ГП и ГН Богородица е...

Докторка бара да се затвори ковчегот на Амфилохие

Лекарката на Клиничкиот центар на Црна Гора, Невенка Павличиќ, побара од претседателот на Националното координативно тело (НКТ) да издаде наредба за затворање на ковчегот...

Инспекциските служби од синоќа работат со поголеми овластувања – затворен локал...

Од вчера стапија во сила новите измени и дополнувања на Законот за заштита на задравјето на населението од заразни болести. Со тоа и инспекциските...

Затворен кафе барот „Интермецо“

Познатиот кафер бар „Интермецо“ во Скопје е затворен поради бучава, на која континуирано се жалеле жители на Општина Центар. Согласно Законот за заштита од бучава...

Бродвеj останува затворен до краjот на годината

Театарот „Бродвеј“ во Њујорк ќе остане затворен до крајот на годината, а многу претстави не очекуваат враќање на сцената до доцна зима или до...

Граничниот премин Евзони повторно затворен

Граничниот премин Евзони треба да биде отворен од денес, објави РТС. Сепак, во краток временски период овој граничен премин беше затворен. Иако беше кажано дека...

Вработени и пациенти во Заводот за рехабилитација во Козле имаат коронавирус

Заводот за рехабилитација во Козле ќе се затвори, откако тестовите на 8 медицински лица покажале позитивни наоди на Ковид-19, информираше на прес-конференција министерот за...

Затворен аeродромот Стенковец

Во согласност со препораките за заштита од вирусот ковид-19, Аероклубот Скопје го затвора спортскиот аеродром Стенковец за јавност и ги намалува сите други активности. Ова...

Летовите од охридскиот се пренасочуваат на скопскиот аеродром

Cогласно одлуката на Владата, ТАВ Македонија одлучи да го затвори Аеродромот во Охрид почнувајќи вечерва од полноќ, со цел да ги поддржи владините напори за...

Камен-темелник на нов затворен базен во Кичево

Кичево ќе добие нов затворен базен во кругот на училиштето „Санде Штерјоски“ и детската градинка „Ластовички“. Во присуство на министерот за економија Крешник Бектеши,...