-0.2 C
Skopje
26.1.2022 - 21:49

Ознака: затворен

Базенот „Срце“ кај Довлеџик под катанец

Иако Битола има два базени, сепак битолчани, како и минатото така и ова лето, мораат да се разладуваaт сaмо во Oлимпискиот базен под Тумбекафе. Базенот...

Швајцарија размислува да го затвори воздушниот простор за време на самитот...

Швајцарија ја разгледува можноста за затворање на воздушниот простор над Женева за време на самитот на рускиот и американскиот претседател, Владимир Путин и Џозеф...

Затворен угостителски објект во Дебар, приведен сопственикот

Ноќеска полицијата затворила угостителски објект од Дебар а сопственикот бил лишен од слобода бидејќи не биле почитувани времените мерки и протоколи. Според информации од МВР,...

Затворен угостителски објект во Тетово, приведена сопственичката

Полициски службеници од СВР Тетово вчера извршиле контрола во угостителски објект на ул.“120“ во Тетово кој бил отворен и во кој биле послужени неколку...

„Гугл мапс“ влегува и во затворен простор

„Гугл“ работи напорно за да ја направи апликацијата „Гугл мапс“ што е можно покорисна, така што повремено воведува нови функции, а една тукушто стана...

Затворен бар со стриптизети, а во Скопје затворени и два познати...

Во акција на пазарниот инпекторат пет објекти во Скопје се затворени – четири кафеани и една игротека. Меѓу затворените е и еден бар со стриптизети...

Затворен скопски локал кој нерегистриран работел над дозволеното, приведени 6 лица

Затворен е угостителски објект во Скопско, кој работел нерегистриран во 23 часот, а приведени се шест лица меѓу кои и сопственикот, соопшти полицијата. - Вчера...

Затворен угостителски објект во Тетовско поради непочитување на работното време

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Притоа, во...

Поголем дел од светот затворен за новогодишната ноќ

Светот влезе во Новата година со бројни ограничувања поради пандемијата на коронавирусот и иако традиционалниот огномет беше организиран во некои главни градови во присуство...

Затворен угостителски објект во тетовско, приведен сопственикот

Полицијата приведе сопственик на угостителски објект во тетовско Жеровјане во кој биле затекнати гости и по 21 часот. Исто така, биле приведени и осум...