Ознака: затворен за сообраќај

Патот Чегране-Чајле затворен за сообраќај поради градежни работи

Регионалниот пат Чегране-Чајле е затворен за сообраќај, поради изведување градежни работи. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...

Затворен за сообраќај граничниот премин Ново Село-Златарево

Поради пожар што избувнал денеска на бугарската страна на самиот граничен премин, околу 16 часот, затворен за сообраќај е граничниот премин Ново Село-Златарево, соопшти...

Патот Приштина-Скопје денес и утре затворен за сообраќај

Магистралниот пат од Качаник до Генерал Јанковиќ, односно до граничниот премин Блаце меѓу Косово и Македонија денеска и утре ќе биде затворен за сообраќај...