9.8 C
Skopje
6.12.2021 - 14:09

Ознака: Затворени

Поради најавите за силно невреме, се затвораат училишта и паркови во...

Поради претстојното невреме, училиштата и гробиштата во јужна Италија се затворени како дел од мерките на претпазливост. Градоначалникот на Неапол, Гаетано Манфреди, одлучи да ги...

В недела затворени неколку улици во Центар поради Скопскиот маратон

Градот Скопје известува дека во недела, 3 октомври, во периодот од 07 до 14 часот на неколку градски улици и булевари ќе се воведе...

Србија – угостителските објекти може да примаат гости и во затворените...

Од утре угостителските објекти во Србија може да примаат гости и во затворените делови. Тие ќе работат до 22 часот, со 50 проценти капацитет...

Затворени три угостителски објекти во кои инспекторите затекнале гости

Три угостителски објекти од Струга, Гостивар и Битола се затворени оваа недела, откако во нив биле затекнати гости и покрај забраната. Претседателката на Инспекцискиот совет,...

Пауновски: Годинава 78 објекти биле затворени поради непочитување на протоколите

Поради одредени фирми, целата угостителска дејност сега трпи последици, вака директорот на Пазарната инспекција, Стојко Пауновски, го објасни непочитувањето на мерките за заштита од...

Инспекторите извршија 5.228 контроли, затворени се шест угостителски објекти

Во периодот од 8 до 14 февруари, Државниот пазарен инспекторат, Државниот инспекторат за труд, Државниот санитарен и здравствен инспекторат, Државниот инспекторат за животна средина,...

Затворени две гостилници во Гостиварско кои работеле по 18 часот

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи во Гостивар, вчера околу 22 часот и 15 минути го уапсиле 45-годишниот Ш.Ш. од Чегране, поради тоа...

Минатата недела затворени осум ресторани

На денешната прес-конференција на Инспекцискиот совет претседателката Магдалена Филиповска-Грашкоска потенцираше за интензивирање на активностите пред новогодишните празници и продолжување на активната соработката со МВР...

Грција ги затвора училиштата

Грција одлучи да се затворат основните училишта, градинките и детските центри во услови на зголемување на бројот на заразени со коронавирус. Во училиштата наставата...

Затворени два угостителски објекти, работеле и после 23 часот

Во текот на ноќта полициски службеници од СВР Скопје и инспектори од Државниот пазарен инспекторат вршеа контроли во врска со почитување на мерките за...