29.8 C
Skopje
16.9.2021 - 18:02

Ознака: затворени училиште

Сите основни училишта во Техеран затворени поради загадениот воздух

Поради високото ниво на загадување на воздухот во Техеран, иранската Влада донесе одлука да ги затвори сите основни училишта во престолнината, каде живеат 10...