9.8 C
Skopje
6.12.2021 - 15:54

Ознака: затворениците

Папата им испратил 15.000 сладоледи на затворениците

Во текот на едно од најтоплите лета во историјата на Италија, папата Франциск им испратил 15.000 сладоледи на затворениците во два римски затвори, соопштија...